Jak by měl vypadat realitní trh v průběhu letošního roku

Jak by měl vypadat realitní trh v průběhu letošního roku

Dle analýzy CBRE se očekává vrácení investic na předpandemické hodnoty do konce tohoto roku. To se pak pozitivně odrazí na realitním trhu i v České republice.

V očekávání je řešení nastupující inflace a přechod k uhlíkové neutralitě a navýšení výdajů na hybridní formy zdroje energie pro rodinné a bytové domy. 

Také by měli by stoupnout investice hlavně do logistických a industriálních nemovitostí a posilovat bude i maloobchodní sektor. 

Trh komerčních nemovitostí je v Česku stále silný a poskytuje investorům stabilní výnosy hlavně proto, že není dostatek vhodných produktů ve všech nabízených segmentech. 

Očekává se také častější zavádění hybridních pracovních modelů, kombinujících práci v kanceláři s prací na dálku. To bude pak hnací silou pro vyšší kvalitu administrativních prostor a větší poptávku po flexibilních kancelářích což začalo být trendem už v době pandemie Covid-19.

To vše povede k větším nárokům na kvalitu v oblasti psychického a fyzického komfortu na pracovišti v kombinaci s udržitelností a zavádění nových technologií, které budou mít vliv na rozhodování u nových nájemců kancelářských prostor a zároveň většímu osamostatnění jednotlivých subjektů na dodavatelích energie a služeb. 

zdroj: kancelare.cz